Vyhledávání:
Jazykové verze:
ČeskyRuskyEnglishEsperanto
Hlavní menu:
Rychlé odkazy:

Žiarislav a jeho doprovodná skupina Bytosti opět v České republice

O.s. UNUECO ve spolupráci s přáteli uspořádalo několik koncertů a besed s Žiarislavem a doprovodnou skupinou Bytosti. Předvánoční pořad nesl název Ó, Lada, Lada.

 

Pátek 28. 11. v 18 hod. koncert

Veselí nad Moravou, Městské kulturní středisko, nám. Míru 667

Sobota 29. 11. v 18 hod.

V 18 hod. proběhla beseda se vzácným hostem profesorem lingvistiky panem Jiřím Marvanem a Žiarislavem na téma „Slovo a mateřština“ (v rámci cyklu Obroda slova).

Neděle 30. 11. v 19 hod.

České Budějovice, Čajový ateliér Kaloplaka – koncert, pak „Piesňoslová“ - hovory Žiarislava o slovu, významu slov a původní přírodní kultuře Slovanů

Pondělí 1. 12. v 19. hod.

koncert v kostele sv. Filipa a Jakuba + následné neformální besedování v blízké čajovně

Naladili jsme se na předvánoční atmosféru etnickou hudbou ze slovenských hor, kde „už sa  tí sloveni v lesíku schádzajú“, na bardské texty o přírodě a Slovanství za doprovodu přírodních nástrojů, na ladné i perné melodie, které rozhýbou tělo a potěší Duši.

Ó Lada, Lada

Předvánoční pořad Žiarislava a jeho doprovodné skupiny Bytosti o přírodě, o Slovanech a významu slova a mateřského jazyka nejen v písních. Lada je u Slovanů bohyní ladnosti, lásky a něžnosti. Šňůra koncertů a besed je připravena k příležitosti vydání sbírky textů Žiarislavových písní a k tématu „Obroda slova“. Kromě knihy bude představeno i nové CD. Můžete se těšit na mnoho pěkných písní a libé tóny akustických nástrojů (fujara, koncovky, dvojačka,  doby aj.), které si Žiarislav sám vyrábí. K tanci i poslechu zahraje spolu se skupinou Bytosti.

 

Žiarislav je písničkář, skladatel, textař, multi - instrumentalista, spisovatel, novinář a člověk, který žije v horách s mnoha zvířaty v blízkém kontaktu s přírodou. Zabývá se problematikou Slovanství, obrody tradic a v lidech podněcuje slovanskou sounáležitost a vztah k přírodě a Matce Zemi. Vydal několik CD, napsal několik knih, je hlavním redaktorem časopisu DIVA a stejnojmenného vydavatelství. Velký ohlas vzbudila kniha Návrat Slovenov. Nově vyšla sbírka textů písní, které naleznete na některém z jeho 8 CD. Více informací se nachází na stránkách www.ved.sk.

Na všech akcích byla představena kniha „Piesňoslová“ a CD „Člověk horám“ (viz www.ved.sk), k dispozici byly i další tituly vydavatelství DIVA.

 

Nabídka této sekce:
Na začátek stránky