Vyhledávání:
Jazykové verze:
ČeskyRuskyEnglishEsperanto
Hlavní menu:
Rychlé odkazy:

Světlana Hradilová

Spisovatel Karel Funk v knize Průvodce zdravím od dětství k dědství o Světlaně

Narodila jsem se 5. listopadu 1980 ve městě Chersonu na jihu Ukrajiny. Střední školu a ekonomickou fakultu na Chersonské státní agrární univerzitě jsem vystudovala s vyznamenáním. Zajímaly mě především obory jako matematika, biologie, jazyky, literatura, psychologie a základy medicíny.    

V posledním ročníku univerzity jsem se vdala a přijala přijímení Borysenko. Za sedm let manželství se mi s manželem narodily tři dcery - první dcera císařským řezem, následující dva porody proběhly doma. Mám praxi v přípravě k porodům. Způsob narození první dcery byl pro mne začátkem vědomého a aktivního sebe poznávání a cestou k nalezení svého profesního zaměření. Manžel zemřel v roce 2007.

Vždy jsem se ráda zapojovala do různých sociálních programů. Například v roce 2002 jsem z vlastní iniciativy uspořádala kurz přednášek pro devátou třídu střední školy s názvem „Škola Života“.

V roce 2005 jsem poprvé navštívila školu akademika M. P. Štětinina v Rusku. Cílem této návštěvy bylo vypracování koncepce školy, která má v Chersonu vzniknout. Tato iniciativa vzešla od rodičů, kteří chtějí vytvořit pro své děti kvalitní vzdělávací systém.

V roce 2006 jsem se stala spoluzakladatelkou Školy Radosti (klubu pro rodiče a jejich děti) a vedoucí Klubu pro těhotné v Centru sociálně - psychologického výzkumu a adaptací INSAIT (Cherson). Interní spolupráci s centrem pokračuje dodnes.

V létě 2007 jsem se zúčastnila mezinárodního projektu Letokruhy v Haluzicích poblíž Kyjova a uspořádala v Praze první přednášku o vědomém rodičovství s názvem „Narození jako vtělení touhy“. Na podzim jsem se zúčastnila studijní cesty po Ukrajině a Rusku, kterou zorganizovala česká skupina zájemců o vzdělávání a kvalitu životního stylu. Následovala řada přednášek a osobních konzultací o vědomém rodičovství na území ČR a Ukrajiny. V prosinci 2007 jsem byla zvolena místopředsedkyní občanského sdružení Rodová osada, o. s.

V roce 2008 jsem se stala spoluzakladatelkou a místopředsedkyní občanského sdružení UNUECO.

Od roku 2007 jsem redaktorkou rubriky Rodina a děti v časopisech „Bulava“ (Cherson) a „Rodový Dům“ vycházející v Ukrajině, Bělorusku a Rusku.

19. 6. 2010 jsem se v nádherném kraji Bílých Karpat ve Starém Hrozenkově stala ženou Petra Hradila, předsedy sdružení. :-)

Pořádám dílny pro dospělé a děti, včetně těch nejmladších. Zajímám se o slovanské tradice.

V současnosti vyřizuji potřebné dokumenty a povolení pro dlouhodobý pobyt celé rodiny v České republice.

Pořádám besedy na témata:

  • Narození jako vtělení touhy
  • Rodina jako zdroj radosti
  • Rodina a vzdělávání (nejen dětí)
  • Pozitivní výchova rodičů a dětí
  • Tvoření spolu s dětmi
  • Být Ženou - moudrost našich prababiček platí dodnes
Nabídka této sekce:
Na začátek stránky